| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor! Am o masea care nu se clatina aproape deloc, si imi creste una peste crying Si nu vreau sa ma duc la dentist findca imi ia si 50 de lei dar si findca mi`e frica (am 12 ani)! Mama a zis ca daca nu incepe sa se miste o sa trebuiasca sa mi`o scoata fortat sad Stiu ca sunt penibila, dar mi`e frica.Am incercat sa mi`o scot acum vreo 15 minute cu clestele, dar cand am vazut ca a inceput sa ma doara am renuntat sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Oh, doamne du'te la dentist nu fa tu experimente acasa, lasa-i naibi de 50 de lei ca mai bine dai 50 de lei decat sa ajungi sa dai mult mai mult ca ai scos dintele gresit si s-a format infectie.

1 răspuns:
| aveam14ani a răspuns:

du-te la dentist. sa nu iti strambi de tot maseaua