| Sindy02Marty a întrebat:

Trebuie sa-mi scot o masea, dar mi-e frica! Mama vrea sa traga tare de ea.Si nici la dentist nu vreau sa ma duc.Maseau este maricica, si se misca aproape tare.Sub masea creste alta! Va rog, ajutati-ma!

Funda+Voturi!

Răspuns Câştigător
| GeorgianaEuu a răspuns:

Am fost in exact aceeasi situatie acum o luna.Eu am miscat-o in continuu pana ce a cazut. Daca spui ca se misca aproape tare...trage usor de ea, iar apoi misc-o mai mult timp.Intr-un final va cadea, insa cel mai bine e sa mergi la dentist chiar daca ti-e frica.

11 răspunsuri:
| betsy a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica sa mergi la dentist, fiindca acolo iti amorteste zona respectiva cu un spray si de-abia mai simti... Daca ti-o scoti acasa o sa te doara mai rauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing fricoasa

| ByaBibiutza a răspuns:

Eu acum sunt in aceeasi sitoatie! Eu in cel mai scurt timp ma voi duce la dentist, si nu mi-e frica.

| LSR a răspuns:

Nustiu daca te va ajuta raspunsul meu incearca singura sa o misti cite oleaca in fiecare zi si ea o sa cada singura dupa asta, dar mai bine te-as sfatui sa pleci la dentist, deoarece nu trebuie sa-ti fie frica nu simti nimic el iti pune anestezie.Eu am fost si stiu cum! Bafta

| xAlecs a răspuns:

Du-te la dentist. Nu te va durea pentru ca te da cu un fel de sprei si iti amorteste zona aceea astfel nu simti nimic. Bafta! big grin

| BalogBeniamin a răspuns:

Frate scoate-o cat mai poti pentru ca apoi ti se inrautateste situatia adica daca nu o scoti o sa ti se faca o punga cu puroi langa nu foarte mare dar o sa te doara si daca vrei sa o scoti trage tare cu degetul de ea

| CristinutzaKitty a răspuns:

Simplu o clatini cu limba pana se misca din ce in ce mai tare apoi incerci sa o scoti, PS scoate-o cat mai repede.Ai incredere, stiu ca vei reusi!

| Sindy02Marty explică (pentru CristinutzaKitty):

Cu ajutorul tau am invatat sa fiu curajoasa.

| Nastase_Cornel_1996 a răspuns:

Misca si trage de ea

| britnyteiubeee a răspuns:

Mergi la dentist!