| Claudia45 a întrebat:

Am nevoie urgentă de răspunsuri.
Deci de câteva luni mi se tot blochează maxilarul îmi pocnește, nu am avut probleme mari.
De o săptămâna însă îmi este blocat non stop.
Nu mai pot manca.
Sa deschid cu mai mult de un cm 2.
Însă de o săptămâna pana acum de 3 ori doar mi s-a întâmplat sa îmi pocneasca rau sus fix la timpan după care sa simt cum mi se sparge ceva acolo la Percheziții și simt fierbinte in tot capul ca și cum s-ar plimba sânge mult pe acolo.
Așa simt, nu zic ca așa și este.
Se simte foarte rau.
Prima data când am pățit am crezut sa mor și ametisem și nu ma mai puteam mișcă.
Ce naiba am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| REMiXDJ a răspuns:

Cu dantura cum stai? Ai ceva carii sus si jos la ultimele si penultimele masele? Ai o blocare temporara a muschilor maxilarului.Este de la exces de cafea, tigari, sare, mancaruri condimentate tare, lipsa de somn si oboseala.Fa cateva zile dusuri fierbinti cat poti suporta si da cu dusul fierbinte dupa cap la baza gatului, bea o cana de lapte cald si bagate la somn apoi.Si sa nu stai in curent si ceata daca este in unele zile afara.In cateva zile 3- 4 zile muschii se vor destinde.A se evita a mesteca guma mult timp pe zi.Muschii obosesc si se incordeaza.

| Claudia45 explică (pentru REMiXDJ):

Nu stau in curent, nu fumez, nu mănânc guma, fac totul chiar Ok happy
E ciudat, dar presupun ca in final tot la doctor ajung.

| Eibisi a răspuns:

Mama mea avea o problema asemanatoare insa nu asa de grava, acum nu mai face asa dar incearca sa iei calciu si cel mai bine du-te la doctor!

| Claudia45 explică (pentru Eibisi):

Mama mi-a dat sa iau vitamina B3 are efect jumate de ora doar.