| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Buna TPU.Am niste senzatii de furnicaturi pe partea stanga a cefei, oare ce ar putea fi? un accident vascular cerebral? Tin sa mentionez ca am 15 ani si uneori ma stresez prea tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Cum simti ceva, tu te gandesti la boli grave: atac cerebral, infarct. Cum te doare ceva, atribui durerea unui organ vital: inima, creier, rinichi. Cum iti trece ceva prin cap, te temi ca ti se va si intampla, vezi doamne, e ''dorinta''. Ai o gandire infantila si necomforma cu realitatea. Daca toate gandurile astea la un loc iti iau mai mult de o ora pe zi, mergi la psiholog.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru minrest):

Pai nu pot vorbi corect si cand ma gandesc la ceva ma doare mai rau ceafa deci sigur am o problema ff grava!

| minrest a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Nu ai. Si cand ai crezut ca ai infarct, nu aveai nimic. Daca aveai atac cerebral, nu mai puteai sa scrii si sa gandesti cursiv.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru minrest):

Pai cand vorbesc in gand ma doare ff tare "creierul" si uneori vorbesc fara logica

| minrest a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Nu e creierul. Si dai o importanta prea mare gandurilor care iti trec prin cap. Le dai o importanta patologica, de aia ti-am recomandat sa mergi la psiholog si sa ii spui sincer gandurile tale.