| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Buna TPU.Am niste senzatii de furnicaturi pe partea stanga a cefei, oare ce ar putea fi? un accident vascular cerebral? Uneori vorbesc fara logica si imi simt capul greoi.Tin sa mentionez ca am 15 ani si uneori ma stresez prea tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este de la stat foarte mult in fata unui computer sau display electronic, intr-o pozitie care iti da senzatia de oboseala a creierului (cap greu), fara putere de concentrare si durere in ceafa.
Evita sa mai stai la computer pentru urmatoarele 2 saptamani, preferand iesitul la plimbare, in aer liber, sau o activitate sportiva si iti vei revenii.

2 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

E posibil orice. Un mic accident sau o malformatie care se manifesta la stres, la presiune, efort...
Fa urgent un control medical.

| Jdjrjrjrdndnfn explică:

Esti nebun omule