| anonim_4396 a întrebat:

am o fundita si trebuie sa o daulaughing
cine ma ajuta cu ceva?sad
o prietena de-a mea are o mica problema!
de doua zile i s-a umflat putin acolo unde e apendicita, si simte ca e mai tare decat in partea cealalta, dar nu o doare deloc decat cand apasa mai tare! are diaree si a avut si niste stari de voma, dar nu a vomitat!
se poate sa fie apendicita? ca nu o doare, decat simte ca e putin mai tare acolo si cam umflat, atat tot!
sa fie apendicita? e tare speriata saracuta si eu nu stiu ce sa ii spun ca nu am trecut prin asa ceva!happy
va rog cine stie sa imi spuna cate ceva!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 93Anna93 a răspuns:

Nici mie nu mi s-a umflat nimic, dar simteam un disconfort in zona ovarului. Stiu ca si eu m-am speriat odata cand mi se parea mie ca e ceva ciudat in partea dreapta si cineva mi-a zis ca ar putea fi un ovar si dupa vreo 2 zile mi-a trecut si mi-a si venit ciclul.

10 răspunsuri:
| 93Anna93 a răspuns:

Eu cred ca e posibil! Cel mai bine e sa se duca la doctor acum si daca chiar este apendicita, poate are noroc si este acasa de anul nou( Zic si eu! Poate nimereste un doctor mai bun care sa o externeze inainte de vreme). Poate este si mai norocoasa si este doar balonata. Oricum cel mai bine este sa mearga la doctor.

| AlinaaAli a răspuns (pentru 93Anna93):

A mancat ff mult zolele astea,se poate sa fie si balonata!
dar sa se baloneze numai intr-o parte?laughing cam ciudateltongue
si daca ar fi apendicita ar trebui sa doara foarte tare,nu?
eu toate persoanele pe care le stiu ca au fost operate d apendicita spuneau ca le-a durut ingrozitor,insa, pe ea nu o doare deloc, decat daca apasa mai tare

| 93Anna93 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Sau poate o fi un ovar. Dar pe mine ma dureau ovarele, nu mi se umflau. laughing Eu zic ca cel mai bine e sa se duca la un doctor si dupa ce afla ce are, sa ne zica si noua. laughing

| AlinaaAli a răspuns (pentru 93Anna93):

Sa fie un ovar?thinking i-am zis si a zis ca i-a intarziat si ciclul?big grin
sa fie din cauza asta?

| AlinaaAli a răspuns (pentru AlinaaAli):

Si mie mi-a intarziat dar nu mi s-a umflat nimiclaughing)

| AlinaaAli a răspuns (pentru 93Anna93):

O sa vb cu ea si cand afla ceva o sa te anunttongue

| 93Anna93 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Nici mie nu mi s-a umflat nimic, dar simteam un disconfort in zona ovarului. Stiu ca si eu m-am speriat odata cand mi se parea mie ca e ceva ciudat in partea dreapta si cineva mi-a zis ca ar putea fi un ovar si dupa vreo 2 zile mi-a trecut si mi-a si venit ciclul.

| Titanos a răspuns:

Am apendicita si nu astea sunt simtomele.De fapt apendicita nu are simtome, se vede la controale de rutina.

Răspuns utilizator avertizat
| oanas19 a răspuns:

Nu stiu ce este...s-ar putea sa fie apendicita dar si hernie (asemanatoare cu apendicita)

| AlinaaAli a răspuns (pentru oanas19):

Pai nu o doare nimic si umflatura nu e mare si e in partea dreapta, din cate stiu eu hernia e in partea stanga