| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare de cand am venit din Spania ( am fost la ai mei) am stat la plaja la mare totul ok m-am bronzat. Acum cand am ajuns acasa vad ca am multe bubite pe piept pe mana si pe spate, nu sunt rosii sunt de culoarea pielii. oare ce sunt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Salut.

Posibil sa fie o reactie alergica la soare - poate ai stat prea mult si nu ai folosit protectie solara (crema).
In mod normal trec in 2-3 zile daca nu mai stai la soare, altfel insa treci pe la un doctor.

| anonim_4396 explică (pentru leonardo):

Am folosit crema de soare dar pe ea zice ca trebuie sa ma dau de 2-3 ori pe zi eu ma dadeam numai o data pe zilaughing

| vlady434 a răspuns:

Ar fi mai multe cauze:
1)ai o reactie alergica la soare; poate ca nu stiai acest lucru, si nu ti-ai protejat destul pielea;
2)poate fi o reactie alergica si la mancare;
Iti recomand sa consulti un doctor.
Sper ca te-am ajutat.