| Amiliawendy a întrebat:

Bună TPU am o întrebare De la vastra de 11 ani am dureri imense de cap...dar nu doar durerile simple si cu simptome sunt. Când ma doare capul am dificultăți la vorbire mi se furnică mâinile si nu mai pot pronunța cuvintele corecte am si dificultăți la vedere Dati-mi va rog un sfat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Uite un sfat:
Termină cu tâmpeniile de genul celei de acum 2 zile (când ai luat 19 pastile de paracetamol) și mergi de urgență la doctor pentru investigații.

| Amiliawendy explică (pentru johnnny123):

Ba tea băgat cineva im seamă ce dracu tot raspuns neobservat

| johnnny123 a răspuns (pentru Amiliawendy):

Da, tu m-ai băgat în seamă atunci când ai pus această întrebare pe un forum public unde sunt și eu membru.

Dacă nu faci diferența între un sfat bun și o jignire, atunci nu meriți niciun sfat.

Stai cu dureri imense de cap și ia în continuare 19 pastile de paracetamol pe zi, dacă sfatul de a merge la doctor ți se pare insultător.

| Skippy223 a răspuns:

Asta poate fi ceva medical. Durerile de cap sunt foarte intense? Aproape insuportabile?
Daca da, poate fi neuropatie periferala, cafaleea de tensiune, sindromul carpal tunnel..si multe altele. Nu sunt medic asa ca nu te baza pe ce zic eu. Du-te la un medic sa-ti dea un diagnostic. Nu mai sta.