| unaboona a întrebat:

am o intrebare importanta.am observat mi-au aparut de ieri ceva bubite albe mici de tot chiar la intrarea in vagin cand le pipai le simt si sunt cam neplacute parca is niste cosuri albe mici. mentionez ca am o viata sexuala normal numai cu prietenul meu si stiu din surse sigure ca nu ma inseala si nu de la el as putea avea ceva...am avut mai demult in urma cu 5 luni parteneri inaintea lui cu care am facut sex neprotejat... voi ce parere aveti ca ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| elenyss a răspuns:

Buna, uita-te pe google cum arata Herpes Genital si fa o comparatie cu ale tale. Daca este herpes, du-te la farmacie si cumpara unguent Aciclovir (o sa-l folosesti local), foloseste doar lenjerie de bumbac, spala-te doar cu gel sau sapun cu ph neutru, de preferat special pentru zone intime. Si faci un tratament cu aciclovir pastile 7 zile. Uite aici cateva informatii folositoare despre herpes: http://www.sfatulmedicului.ro/......ital_1338, citeste cu atentie, sunt sfaturi importante. Vindecare rapida!

| Muppet a răspuns:

Du-te repede la ginecolog ca prin parerile noastre de aici nu o sa rezolvi nimic. Nu avem noi de unde sa stim ce ai tu exact si cum se trateaza deci consulta cat mai repede un doctor.(si nu unul virtual)

| Năpârlici a răspuns:

Muppet are dreptate! Fa un consult medical happy

| brokenwing a răspuns:

De vreme ce ti-ai inceput viata sexuala, se impune un consult de specialitate macar o data pe an. fuga la medic, poate fi orice sau nimic. doar un ginecolog iti poate spune.