| Miuletz a întrebat:

Buna TPU! Am o intrebare legata de Fume Vapes. Mi-a dat un prieten iarna asta un vape Fume Infinity cu 3500 fumuri, mi s-a parut destul de bun si voiam sa mai incerc odata un vape de la ei. M-am dus in Bucuresti la un magazin oficial fume vapes si am achizitionat un vape cu 1500 puffs la 50 lei. Problema este ca inca am si vape-ul vechi de 3500 (terminat) si arata foarte diferit, de la logo pana la firma. Logo-ul vechi e fume, iar cel achizitionat acum e un V, iar sub cel vechi scrie orjoy iar sub acesta fume vapes Romania. Este acelasi produs? Si daca nu, este cel achizitionat de la fume vapes regulat si certificat sau sunt pericole (precum prezenta de acetat E si alte prostii)? Nu vreau sa ma trezesc in spital de la vape-ul asta. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ceea ce am gasit nu este acelasi produs. Cel vechi este original, Orjoy fiind producatorul original. Problema este ca compania era detinuta de 2 omeni iar acestia sau desparit si au avut niste discuti. Unul din el si-a creat propriul brand "Whiff" iar celalat a schimbat brand-ul "Fume" in "Fuzze". Inca exista stocuri de la compania originala pe care trebuie sa la vanda ca sa obtina o certificare pentru noul brand asa ca o perioada inca va exista brand-ul fume.
Fume Vapes Romania este imitatie, un brand romanesc care incearca sa profite de popularitatea celui vechi. Paginile de social media la care fac trimitere nu functioneaza, probabil au fost inchise la de producatorul original avand in vedere ca acum folosesc o pagina numita "Narghilea Electronica".
Cineva sugereaza ca primesc cartuse goale pe care le umplu ei. Nu pot garanta validitatea acestei informatii sau sa iti spun daca aceste vape-uri sunt regulate/certificate.
https://www.fumevapors.ro/verificare/ afirma ca sunt singuri reprezentanti officiali Fume in Romania si poti verifica pe site-ul lor originalitatea produsului introducand codul de bare. De asemenea poti verifica unde au distribuitori in tara.
Repet, asta este doar din ceea ce am gasit eu si nu pot confirma validitatea informatilor.