| Rosu_Cristi_1982 a întrebat:

am o problema nu pot sa-mi misc mana din incheietura CE sa FAC? Tin sa mentionez ca am tije pe oase si un siurub pe fiecare tija Iar siuruburile sun plasate opus adica am un siurub in mana inaintea incheieturi dintre oasele radius, ulna si pailma si-n incheietura dintre radius, ulna si humerus

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

De cand ai tije, de cand nu-ti mai poti misca mana? Nu poti si nu e recomandat sa faci nimic pana nu te vede medicul, sa vada ce e acolo. Si ce provoaca problema ta.
Sanatate!

| Rosu_Cristi_1982 explică (pentru CuriousStuff):

Pai am tijele din octombrie, si de astazi am inceput sa ma doar, o pot misca doar 1-2 cm altfel ma duare iar la medic nu pot merge deoarece eu locuiesc in judetul alba iar eu am fost operat in sibiu

| CuriousStuff a răspuns (pentru Rosu_Cristi_1982):

Si inainte puteai sa o misti? Tijele pentru ce le ai? Ceva fractura? Trebuie sa te vada un medic, daca nu cel care te-a operat macar un alt medic ortoped si sa zica ce e acolo. Nu-mi pot da cu parerea.