| ღHoneyBunnyღ a întrebat:

Buna TPU...am o mare problemasad Am celulita si nu stiu cum sa scap de ea..Cine imi poate spune si mie ce trebuie sa mananc?--un meniu al zilei ar fi perfectpuppy dog eyes..si cine stie anumite tratamente naturiste, exercitii fizice sau vreo crema care intr-adevar e buna...plzz helpcrying

dau funda raspunsului cel mai completkiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Nu trebuie doar sa mananci sau sa dai cu creme care apropo nu sunt bune. trebuie sa faci miscare si sa mananci sanatos, fructe, legume, fara grasimi, fara chestii prajite.

| Cosmin86 a răspuns (pentru EvangelineLovin):

Mancat sanatos NU inseamna doar "fructe, legume, etc.", e mai complex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
E normal sa iei in greutate in perioada pubertatii.Soldurile se latesc, iar coapsele si sezutul se rotunjesc. Pubertatea nu este timpul potrivit pentru slabire. Daca nu faci sport si mananci prea multe alimente grase si dulci, s-ar putea sa acumulezi mai multe kilograme decat ai nevoie.
Vrei sa arati bine? Vrei sa te simti bine? Vrei sa ai mai multa energie? Atunci fii ACTIVA! SPORTUL este o modalitate foarte buna si amuzanta de a te mentine in forma.Te ajuta sa fii puternica si supla si imbunatateste functionarea inimii si a plamanilor. Poti face o multime de lucruri, cu prietenii sau singura.Nu e nevoie sa te inscrii intr-o echipa sau sa te duci la vreo sala de fitness-secretul este sa gasesti ceva sa-ti faca placere si sa te tii de el. Iata aici cateva idei, cel mai bun lucru la ele, este ca abia daca iti dai seama ca depui efort!
1.Plimba-te cu rolele;
2.Mergi la patinaj;
3.Plimba-te cu bicicleta;
4.Mergi mult pe jos;
5.Mergi la innot cu prietenii;
6. Urca pe scari, in loc sa iei liftul;
7.Plimba-te in parc cu fratele sau sora mai mica si jucati-va cu mingea;
8. Daca vei merge cumva la plaja, mergi sau alearga desculta prin nisip-e foarte sanatos pentru picioare!
9.Cand vorbesti la telefon, fa exercitii, incordeaza-ti si relaxeaza-ti muschii stomacului.Nu o sa stie nimeni ca tu stai de vorba, dar in acelasi timp exersezi!
10. Dansul este o cale grozava sa arzi calorii si sa te distrezi in acelasi timp-asa ca porneste muzica si da-i drumul!
Mult succes!
Te pup!

| Alexaaandraaa a răspuns:

10 pași pentr a slăbi rapid :http://www.slabeste-repede.ro/10-pasi-pentru-a-slabi-rapid.htm;
Exerciții pe care le fac eu : http://antrenamentflotari.blogspot.ro/ dau rezultate într-adevăr;
această cremă ți-o recomand :http://www.terapia-romania.ro/......ORMULA.php Spor la treabă!

| Tzukushi a răspuns:

Hei

citeste aici despre crema mea anticelulitica

http://www.sfaturilemariei.com/......rsonala-2/

| roxkiss a răspuns:

Http://prodieta.ro/......um-scapam/
e f bun, si fa exercitii, danseaza, zumba, pump it up, tae bo cardio, hai la treba )))))

| TumblrAddict a răspuns:

Pai depinde ce varsta ai...
Daca ai mai putin de 18 ani nu iti recomand tratament anti-celulitic!
Mai degraba o dieta sanatoasa si sport regulat.
Eu nu am celulita, dar nici nu vreau sa fac si de aceea urmez o dieta sanatoasa si fac cel putin 3 ore de sport zilnic, cu pauze bineinteles. Iti recomand si tie aceasta "dieta" a mea. sper ca te-am ajutatwinking

| ingerashmyk a răspuns:

Daca vrei sa slabesti atunci trebuie sa mananci fructe, legume, sa te duci la sala, la bazin sau chiar sa alergi.

| selena05 a răspuns:

Sal! Eu am aceeasi problema ca si tine si sunt in "tratament de recuperare " deci ideea e urmatoarea fereste-te de prajeli, incearca sa mananci cat mai putine grasimi, sucuri, dulciuri si ca si tratament fierbe cafea pune intr.o cana jumatate zat de la cafea si o lingura de ulei maseaza-te in zona afectata vreo 5 minute apoi impacheteaza-te cu folie de bucatarie si stai asa vreo jumatate de ora incearca sa faci miscare in timpul asta sa transpiri nu sa stai intr-un loc la dus foloseste un burete aspru de masaj sincer fiunctioneaza eu in 3 saptamani am vazut rezultate. Bafta in lupta cu celulita! Daca poti face si putin sport ar fi idealwinking eu sunt ff lenesatongue Daca esti bruneta in special sau satena si vrei in acelasi timp sa ii faci si parului tau o bucurie cafeaua fiarta o poti pune in par face foarte bine parului, o lasi vreo 40 de min cu un prosop pe cap si apoi te clatesti cu multa apa asa nu pierzi nimic si faci un tratament completwinking Astept fundita happy

| ღHoneyBunnyღ explică (pentru selena05):

Acest tratament cu zat de cafea trebuie facut in fiecare zi? sau?

| selena05 a răspuns (pentru ღHoneyBunnyღ):

De 2-3 ori pe saptamana ..nu in fiecare zi ca este mult daca reusesti sa faci asta de 3 ori pe saptamana e ok dar daca folosesti cafeaua si pentru par e suficient pentru par o data pe saptamana

| Pawy a răspuns:

Nu depinde neaparat de alimente, doar nu trebuie sa depasesti 1000 de kcal(asta daca vrei sa slabesti)pe zi.Dar am auzit ca ananasul arde din caloriithinking Cat despre exercitii fizice, nu trebuie sa te chinui cu abdomene sau alte exercitii de genul asta, poti si sa dansezi o ora pe zi si tot arzi calorii.
Sper ca te-am, ajutat:*