| Ursulet2019 a întrebat:

am o nelamurire despre anticonceptionale, in speta Yasmin.
In ziua in care trebuia sa incep urmatoarea folie cu pilule (respectiv a 8-a zi de pauza) nu le-am luat la 9:00a.m (asa cum le luam in mod normal), ci la 20:00. Poate e o intrebare stupida, dar poate afecta cu ceva?(va rog sa raspundeti doar in cunostinta de cauza).
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E ok în situații excepție dar să nu faci un obicei din asta.

| Donsavas a răspuns:

Dindepinde cu ce scop le iei. Dacă le folosesti ca metoda de contraceptie, riști să rămâi insarcinata cu un făt bolnav sau chiar sa faci avort spontan.

| Ursulet2019 explică (pentru Donsavas):

Pai eu doar am schimbat ora la care le luam de obicei..si este si alta folie asta...