| lili2120 a întrebat:

Buna,TPU!
Am o problema...am 12 ani, 145 cm si 47 kg si vreau sa slabesc cam 7-10 kg.Am tinut niste diete dar nu functioneaza.Acum am inceput sa fac exercitii fizice,merg pe jos,ma plimb cu rolele,bicicleta,exclud din alimentatie painea,dulciurile, prajelurile si mananc mai multe fructe si legume.Insa nu se prea vad rezultatele deoarece eu sunt o fire mai pofticioasa si mananc mult.Problema e ca la scoala nu pot manca ce mananc acasa...imi puteti da niste idei cu ce sa imi iau la pachet? As fi recunoscatoare! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MirceaRadu21 a răspuns:

Buna.Uite un mic ajutor din partea mea. Sper sa iti foloseasca: http://d-news.ro/category/sanatate/

1 răspuns:
| Alexaandreea a răspuns:

Buna! Eu iti recomand ca la pachet sa-ti iei 2 fructe si o sticla de apa, si in fiecare zi sa faci sport!