| DenisaDenisa3 a întrebat:

Buna tpu.Am o problema.Azi dimineata am facut baie si dupa jumatate de ora am iesit 15 minute afara chiar daca parul nu mi se uscase.Nu era frig, era cald dar nu chiar tare. Apoi la dupa vreeo 10-15 minute de cand am ajuns in casa ma durea capul asa ca m-am dus sa dorm. Dupa vreo doua ore, cand m-am trezit inca ma durea.Ce credeti ca am si ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medic. Poti face o meningita din care poti muri dar si daca scapi poti sa ai probleme de sanatate pe viata.

| DenisaDenisa3 explică (pentru Salontanul):

Simtomele de la meningita sunt:dureri insuportabile in zona capului, febra mare, varsaturi sau greturi, stare de confuzie si uneori convulsii.eu am avut doar dureri de cap.Probabil a fost doar o migena iar durerea s-a diminuat usor. happy

| Salontanul a răspuns (pentru DenisaDenisa3):

Treaba ta. O faci pe pielea ta. Nu este voie sa iesi afara timp de 30 minute dupa ce s-a uscat parul.

| DenisaDenisa3 explică (pentru Salontanul):

Am fost la medic si se pare ca este o raceala la cap sau ceva de genul.Mi-a dat tratament si acum sunt bine.

| Salontanul a răspuns (pentru DenisaDenisa3):

Atunci ai facut foarte bine. Ma bucur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar o raceala. Cand eu fac asa, si pe mine ma doare capul cam vreo o zi/doua iar apoi trece.

| anonim191 a răspuns:

Poti lua antibiotic daca vezi ca nu te lasa deloc.desi majoritatea farmaciilor se feresc sa dea ampicilina sau amoxacilina pentru ca ar fi "periculos".am patit la fel.am luat 10 amoxaciline, una la 8 ore si nu am avut nimic.trebuie insa sa nu faci exces! antibioticul omora bacteriile ajutatoare din stomac deci niciodata mai mult de 10.si asta doar daca chiar nu te lasa. poti incerca mai intai calmante de genul antinevralgic sau nurofen sau coldrex.deci antibiotic numai si numai daca chiar este nevoie.acum depinde si de care farmacie este dispusa sa elibereze fara prescriptie.ii poti explica care este problema si probabil iti va recomanda si ceva pentru protectia stomacului. discuta cu farmacistul.