| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt obsedat de telefon inaintea stateam mai mult pe calculator dar acum l-am mai rărit. Azi afara era frig iar eu eram cald ma durea gâtul, spatele, capul, ochii. Eu ma simteam cald iar afara era frig iar eu eram cald cand puneam mâna pe mine. Mi-a facut bunicămea masaj si a mai trecut a dat cu un tub de gel. Apoi am iesit afară am facut sport, exercitii de toate felurile. Aștept un sfat de la voi, va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Folosirea intensa a telefonului, duce mai intai la durerid e ochi si de cap, iar ulterior, la tumori pe creier si cancer.
Ai aici un reportaj, unde un ul din cei mai mari neurochirurgi australieni trage un semnal de alarma sa nu mai folosim telefonul mobil intens, confirmand ca radiatiile telefonului, produc tumori cerebrale.
Uite aici:
https://www.facebook.com/linda.chah.1/videos/1833488950265675/

| curiosul122 a răspuns:

Posibil sa fie de la temperatura.