| Gabi1359 a întrebat:

Buna TPU.
Am o problema cu care ma confrunt de ceva timp.
Sunt slab și vreau să mă îngras, de mic eram slab, mă gândesc dacă e ceva genetic (tatăl meu este slab).
Chiar m-am plictisit de mancarea părinților mei, nu e așa de bună...
De ceva timp mănânc doar de 2 ori pe zi (micul dejun il mănânc pe la ora 12-1 și prânzul pe la 7 atât).
Degeaba încerc să mănânc de 3 ori, părinții mei gătesc cam o singura mâncare apoi după ce se termina fac altă, e nasol sa mananci aceeasi mâncare pentru mai multe zile...
Voiam să mă apuc și de sala dar degeaba daca nu mănânc cum trebuie...
Va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu manca. Bucura-te ca esti slab. Fa sport dar tine regim. In momentul incare incepi sa te ingrasi, nu mai poti da inapoi si este foarte rau. Eu as da milioane sa fiu iarasi slab cum am fost in tinerete dar neglijenta unor medici m-a nenorocit.

| Gabi1359 explică (pentru Salontanul):

Înălțimea mea este cam de 1.70-1.73 și am 50kg...
Și nu, am trecut prin clipe nasoale din cauza aspectului meu fizic...

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Pai. simplu! Incepi sa gatesti singuuuuur! big grin
Pentru a te ingrasa trebuie sa mananci mult, dar " calibrat". Proteine si carbohidrati suficienti! Gasesti plan alimentar pe net!