| Andreeamaria12345 a întrebat:

Am o problema cu care mi e rușine și nu știu ce ar trebui sa fac. De mica am avut o alunita pe organul genital(sunt fata) e de mărime medie, dar sunt jenata sa am relații sexuale pentru reacția băiatului sau de exemplu când merg la epilat, mi e rusine.As vrea sa știu dacă voi aveți așa ceva sau știți pe cineva (nu am mai întâlnit așa ceva niciodată gen sa vad de obicei în aceasta zona nu prea sunt semne) și oare ce părere au baietii despre ăsta li se pare dezgustător? Este ceva normal? poți scăpa de alunițe în aceasta zona fără sa rămână semne? Vă mulțumesc su aștept un răspuns sincer!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Majoritatea femeilor au alunite pe undeva prin zona genitala. Si eu am una, dar nu mi-am pus niciodata problema ca ar putea deranja pe cineva.

| DumitruS a răspuns:

Pai eu zic sa vedem o poza ca sa putem da o parere oficiala. laughing

Nu vad ce ar putea fi dezgustator la asta. Stai linistita si nu te mai stresa, o sa fie in regula.winking