| Phantom113 a întrebat:

Am o problema. De aproximativ 3 săptămâni, pielea de pe penis, cea a preputului, la exterior este rosie și uneori ma deranjează, in rest nimic, nu sunt rani sau altceva, oare ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este si esti in crestere. Mai multa igiena.

| Leo18052000 a răspuns:

Este o iritatie trecatoare de la nespalarea penisului dupa laba

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Leo18052000):

Da sau nu. Poate fi si o infectie bacteriana sau o ciuperca.

| Leo18052000 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu e nimic grav

| Phantom113 explică (pentru GabiDumitrescu):

Imi e frica sa nu fie ceva foarte grav. Am uitat sa precizez ca de 3 zile uneori, după ce trece erectia am un fel de linie mai roz spre rosie pe gland fără simptome, si pielea parca este uscata

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Phantom113):

Incearca niste crema hidratanta sau macar sapun hidratant hipoalergenic. Uleiul de cocos sa stii ca e foarte bun pentru astfel de cazuri.

| Phantom113 explică (pentru Leo18052000):

Dar oare de ce nu a trecut de 3 săptămâni? sad

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Phantom113):

Pai nu ai dat cu nimic, unele chestii - chiar si care nu sunt grave - nu trec de la sine.