| Fabriziocaloriferulsexy a întrebat:

Am o problema de digestie (sincer nu stiu denumirea)
Dar totusi de duminica trecuta ma doare intr-una....ma grabeam sa fac baie si nu mi-am terminat scaunul corespunzator...
Si de luni ma durea foarte tare m-am dus la scoala cu dureri foarte mari si asteptam sa se termine orele insa am rezistat
Si de marti nu m-am dus deloc la scoala si degeaba tot ma doare!
Nu stiu ce sa fac....mai am facut scaune luni, marti, joi si ieri...
Doar ca marti a fost un fel de ditamai diareea nu era apa oricum...
Si daca raman iar acasa bunica-mea zbeara pe mine si ma omoara nu ma intelege...
Rog seriozitate si dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un medic te poate ajuta, noi nu stim ce poti avea.

7 răspunsuri:
| Socke a răspuns:

Greu de zis. incearca sa mananci sanatos, sa bei destula apa, poti sa bei si ceai.
mergi la doctor daca e...

| alex0297 a răspuns:

Salut!
Du-te la medicul de famile sa te evalueze. E posibil sa te trimita la un medic gastroenterolog. Nu iti putem spune ce probleme ai numai din informatiile pe care ni leai oferit.

| Fabriziocaloriferulsexy explică (pentru alex0297):

Pai ce informatii ai mai dori?
Sincer nu prea stiu ce sa spun...

| Fabriziocaloriferulsexy explică (pentru alex0297):

Si din pacate stau la tara sad
Nu am medici gastroenterologi crying(

| alex0297 a răspuns (pentru Fabriziocaloriferulsexy):

Ar trebui sa ceri ajutorul cuiva sa te duca la oras la gastroenterolog.Ar ajuta mult si daca ai sti numele afectiunii.
Ce intelegi prin nu tiai terminat scaunul corespunzator, nu ai continuat defecatia pana la capat? Si ai avut diaree in fiecare zi? Sau acum esti constipat( nu poti face treaba mare chiar daca simti ca ar trebui)?

| alex0297 a răspuns (pentru Fabriziocaloriferulsexy):

Am recitit mesajul si cred ca esti constipat, cel putin din cate am inteles, in cazul asta ai avea nevoie de un laxativ:dulcolax. Atentie totusi ca poate produce diaree si e pericol de deshidratare. Cel mai indicat ar fi sa mergi la medicul de familie sau dispensar daca ai in sat. Daca nu sa vorbesti cu cineva sa te duca la oras la medic. Eventual poti merge la farmacie sa zici problema ta si sigur te-ar ajuta doamnele fearmaciste daca le spui cum te simti, presupun ca farmacie aveti in sat.