| ToxycDr3am a întrebat:

Am o problema. De fiecare data cand nu mananc dulce, nu ma simt bine.Ma doare capul. Dupa ce mananc ceva, orice imi trece.Adica, in general, daca nu mananc ceva care mi-e pofta, ma doare capul.
O alta problema ar fi ca am slabit fara sa fac nimic.Dar faza e ca sunt si stresata.Scoala, teste, note si alte chestii de ale mele.
Apoi, seara ma culc pe la 21.00-21.30-22.00.Depinde, iar dimineata ma simt obosita.De obicei ma trezesc la 6-30 cam asa.
Intrebarile mele sunt:
-Cum as putea sa nu mai mananc atat de mult dulce? Cu ce l-as putea inlocui in afara de fructe?
-Daca am slabit fara sa fac nimic, e grav?
-Faptul ca ma trezesc obosita inseamna ca am probleme de sanatate?
Mentionez ca dupa ce vin de la scoala, nu mai sunt obosita ca dimineata.
Funda celui mai bun raspuns. Restu' vot. big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| maduutta a răspuns:

Buna #Toxy, raspunsul la prima ta intrebare ar fi : dulciurile au un continut de zahar de care eu cred ca tu ai facut dependenta, eu cred ca cel mai bine e sa mergi sa consulti un medic, pentru ca eu nu sunt specialista.
A doua intrebare : probabil ai slabit din ce ai spus tu ca esti stresata si etc...eu cred ca ar trebui sa-ti faci un program din care sa te organizezi cum stii tu cel mai bine, si sa ai timp sa mananci, sa inveti, sa iesi cu iubitul etc laughing :*, si ultima intrebare, raspunsul ar fi : normal tu, noi toti trebuie sa dormim 8 ore si daca dormi mai mult de trezesti obosita fa-ti la fel un program. O sa te descurci, te pup, sper ca ti-am fost de ajutor :*