| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o problema de sanatate, am fost la medic..deci sa va spun eu cand vcine seara imi este somn dar cand inchid ochii ma ia ameteala nu stiu de ce, am facut analizele si nu am calciu fixat in oase si il elimin prin urina, pentru asta mi-a dat osteocare..deja am terminat cutia si inainte de osteocare am luat si magne b6, de la ce poate fi? Mentionez ca am 13 ani si 6 luni si ca am starea asta de pe data de 23-12-2012
Mersi dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil să ai hipercalcemie, atunci când ai prea mult calciu. De obicei se manifestă prin ameţeli sau greata. Este posibil sa nu existe nicio problemă, ci pur si simplu să ai prea mult calciu în sange dar sa nu ai prea mult calciu fixat în muschi sau in masa musculara. Dar pentru un raspuns sigur, mai bine ai intreba doctorul.

1 răspuns:
| Slasshy a răspuns:

Intreaba si tu doctoru` laughing