| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o problema de sanatate, am fost la medic..deci sa va spun eu cand vcine seara imi este somn dar cand inchid ochii ma ia ameteala nu stiu de ce, am facut analizele si nu am calciu fixat in oase si il elimin prin urina, pentru asta mi-a dat osteocare..deja am terminat cutia si inainte de osteocare am luat si magne b6, de la ce poate fi? Mentionez ca am 13 ani si 6 luni si ca am starea asta de pe data de 23-12-2012
Mersi dau funda! Nu imi ziceti sa ma duc la doctor ca am fost deja, cer o parere va rog frumos.
Scuze de categorie da e cea mai vizitata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

O parere mai buna decat cea a unui doctor nu o sa o gasesti pe un blog.le am si eu putin cu medicina.cred ca e vorba de alimentatie.esti in plina dezvoltare acum, trebuie sa ai grija cum si ce mananci.deasemenea ficatul tau poate fi cauza acestei probleme.cauta opinia unui doctor sau a mai multora, nu te baza pe opinia mea.

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Să faci în așa fel încât să schimbi medicul, să refaci analizele de sânge și să schimbi puțin alimentația. Cauze pot fi multe.

| Fatamuntilor a răspuns:

Esti in crestere.Mananca din belsug produse lactate ( au calciu), ficat ( au B-urile_ fructe si legume.