| Anomimul21 a întrebat:

Bună TPU, am o problemă după 2-3 ore la școală îmi transpiră fundul, uneori chiar la prima oră și după ce tranpir mai și miroase urât chiar dacă mă spăl în fiecăre zi...și nu știu cum să scap de mirosul asta și de transpirație

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ai emotii, ori ai anxietate sedatiff pc de la farmacie sau bea cea de tei, spune-i la maicata sa iti faca ceai de tei si sa iti puna ceai intr-o sticla de 0.5 litri de fiecare data cand mergi la scoala.
Nu mai bea sucuri acidulate si nici energizante bea ceai de tei

| Anomimul21 explică (pentru anonim_4396):

Nu am emoții dar merită încercat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anomimul21):

Daca nu ai emotii nu lua sedatiff
Ceai de salvie e bun pentru transpiratie, iti recomand oricum sa mergi la un specialist

6 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Mergi la doctorul de familie, si apoi eventual sa te trimita la un specialist
NU E NORMAL ce ti se intampla, mai ales mirosul dupa ce te-ai spalat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu transpiri de la emotii sau anxietate
Mergi la un dermatolog

| mitzok a răspuns:

Eu imi fac dus dimineata, in fiecare zi inainte de liceu, incearca sa te duci la sala sau sa faci un sport, parca daca stai asa degeaba fara sa faci nimic transpiri mai mult.

| Anomimul21 explică (pentru mitzok):

Am practicat 2 ani sport de performanță și parcă nu transpiram așa....bine nici gras nu sunt am condiție fizică bună, pătrățele, piept...Da oricum mersi de răspuns