| anonimXD23434 a întrebat:

am o problema : eu m-am operat de apendicita in urma cu o luna jumatate. doctorul care m-a operat mi-a zis ca am nevoie de o luna de recuperare. problema este ca la scoala am nevoie de o adeverinta medicala pentru sport iar medicul meu de familie nu vrea sa imi dea adeverinta fara scutire medicala pe primul semestru. deci practic ma obliga sa nu fac sport un semestru intreg. ce sa fac eu i am spus ca doctorul a zis ca am nevoie de aprox o luna de recuperare dar nu intelege. pls help me!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. O luna a trecut deja.
2. Recuperare nu uinseamna neaparat fara sport, in mod normal, ai voie sa faci sport incepand cu a doua saptamana dupa operatie.
Mai intreaba o data medicul care te-a operat, eu cred ca ai inteles gresit, ca nu ai nici o interdictie de a face sport si ca poti merge linistit la ore, fara sa te mai complici cu adeverinte si scutiri

1 răspuns:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Du-te la doctorul care te-a operat sa-ti dea o scutire medicala sau ceva ca sa te poti recupera si sa o duci medicului de familie ca dovada sa iti poata elibera o adeverinta pentru profesorul de sport.