| NoNameJunior a întrebat:

Bună,TPU! am o problemă.
în vară este ziua mea, şi până atunci vreau să slăbesc maxim 2-3 kilograme.menţionez că nu am decât burtă,iar în rest sunt ok.şi nu ştiu cum aş putea să scap de ea! plus că la vară mai merg şi la mare şi mi-e ruşine.
ştiu că eu am dat răspunsuri despre cum să slăbeşti.dar,fac sport în fiecare zi! nu prea mănânc dulciuri,şi niciun rezultat.
îmi puteţi spune ce să mănânc şi ce NU este bine să mănânc? câte ore să alerg pe zi? credeţi că pot slăbi până la vară?
vă rog, ajutor! dau fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mustache a răspuns:

Salut.La mine a dat roade acest antrenament

Alergi 12km pe zi(de preferabil dimineata)
sambata mai mergi cu bicicleta 20km
Cel mai important:fara dulciuri/suc DELOC
Si mananca de 6 ori pe zi dar foarte putin si incearca sa mananci salata, fructe sau alte alimente din care se elimina mult dupa digestie.
Ar trebuii sa dea rezultate

Daca merge fundabig grin

2 răspunsuri:
| TreiSurori a răspuns:

Daca esti slaba si ai burta dar vrei sa scapi de burta poti face simplu niste abdomene 2-4 ore pe zi timp de 1-2-3 saptamani happy.

+idem mustache, dieta e buna.

| Luchian_Elena_1995 a răspuns:

Ziua 1 – legume

Ziua 2 – fructe

Ziua 3 – orez

In regimul de slabire trebuie sa bem suficienta apa. Apa atat cat este necesara organismului, o vom bea Intre mese si nu In timpul meselor.