| iWantSmartAnswers a întrebat:

Buna ziua as vrea ca la aceste intrebari sa raspunda doar cei care au o idee despre ce vorbesc nu doar "vanatorii" de fundite. Am 15 ani 1.80 - 1.85 si am multe kilograme laughing nu m-am cantarit de mult deci nu stiu sigur dar in jur de 85-90 kg, sunt si o fire mai solida cand sunt imbracat nu se observa asa de tare "burtica" si sincer nu ma deranjeaza dar vine vara si cand mergi la piscina nu e chiar asa fain sa fi cu burta happy. Nu sunt foarte foarte gras dar am multa grasime depusa pe solduri si burta. Oricum intrebarea mea ar fi deoarece nu am timp sa fac un sport pot slabi doar mancand mai putin ( stiu ca sunt prostesc dar eu sunt genu care slabesc greu dupa parerea mea ) deci pot slabi daca incerc sa elimin painea incetul cu incetul, fara dulciuri, fara mancat seara, dar sa mananc cate o portie din orice ar gati Mama.Si alta intrebare ar fi, cand esti mai plinut are vreun rost sa faci abdomene? multi mi-au zis ca nu, ca ar fi mai bine sa incerc sa slabesc si dupa ce sunt mai plat" sa ma apuc de abdomene. Deci happy? Multumesc celor care si-au facut timp sa citeasca pana la capat happy

1 răspuns:
| ValentinnaV a răspuns:

Um.din cate stiu daca nu faci cam 400-500 de abdomene nu are rost sa le faci, nu sunt folositoare.Foloseste in schimb gantere, 5-10 minute ai timp.
Saritul corzii ajuta enorm chiar si 10 minute.
Doar mancand nu ai cum, stiu asta pentru ca si eu incerc si nu ai cum, trebuie sa iti faci masa musculara.
Incearca cu gantere si sari coarda oricat de copilaresc pare, merge.

Bafta :*