| TelefonLg a întrebat:

Buna TPU.Am o problema sa zic eu asa mai ciudata, acum un an de zile am avut niste intepaturi de inima si o aritmie, am mers la spital noaptea unde am fost si internat.am stat internat vreo 2-3 zile unde mi s-au facut toate analizele posibile. dupa ce am iesit din spital am avut montat pe mine sa zic asa 2 aparate holder amandoua 24 de ore unul pentru tenisune si unu pentru bataile inimi si acele analize au fost ok Acum vine marea problema dupa experienta asta am atacuri mari de panica cand cineva imi ia tensiunea pur si simplu ma panichez tensiunea imi creste si la 160 si transpir tot imi tremura picioarele dar dupa ce imi ia tensiunea pur si simplu ma linistesc nu mai am nici o problema nu stiu ce sa fac sa merg la un psiholog? in perioada cand am fost internat mi s-au facut vreo 5 ekg si toate sunt bune am fost si la specialist si mi-a dat sa iau niste magneziu timp de o luna si sa slabesc vreo 5 kg cu toate ca nu sunt gras am 2m si 86 de kg si mentionez ca am 18 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Mergi la un psiholog sau un terapeut. Te va invata diverse tehnici pentru a-ti controla atacurile de panica si aceste stari de frica. happy