| ane22mona78 a întrebat:

Am o problema și îmi este foarte frica sa merg la doctor, acum o luna am tușit sânge și am avut dureri in gat, recent mi s-a umflat amigdala din partea stânga, sau cel puțin așa pare...
Simptomele sunt exact ca "roșu in gat", înghiți cu greutate, durere etc
Ar putea fi ceva grav? Având in vedere ca fumez de 5 ani... poate sa apăra un "efect" acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Efectele apar in timp, exact. Renunta treptat la ele. Asigura-te ca nu e de la o masea sangele. Sau ganglionul nu e umflat pe fond emotional (diverse probleme nespuse) Trimite un mail Oanei Buciuman pe site-ul Verdeata.ro si zi-i sa te si bage in grupul ei de vindecare.

5 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Tusesti sange si nu ai mers inca la medic? Nu e un simplu rosu in gat... Mergi la medicul de familie, e gratuit consultul.do te trimite la specialist daca e nevoie. Nu te taie, nu te mananca, iti da tratament. happy

| Sonia822 a răspuns:

Citeste NMG despre Noua Medicina Germanica. Casesti cate ceva pe net, si sunt grupuri specializate. Orice problema in plan fizic apare ca urmare a unei probleme emotionale. In functie de locul undeapare, poti afla ce probleme are omul. Daca omul constientizeaza de unde i se trage, vindecarea incepe. Daca omul isi rezolva si problema, boala stopeaza

| Valentina8 a răspuns:

Desigur ca ar putea fi ceva grav daca nu rezolvi situatia. Du te la doctor, altfel nu iti va trece.

| FreedomAli a răspuns:

Evitarea vizitei la medic poate avea consecinţe grave. Nu vâd de ce ţi-ar fi teamă să vezi şi părerea unui specilist. mie mi-ar fi mai teamă să stau şi să nu fac nimic în privinţa asta. Nu cred ca e nimic grav, iar dacă e să fie, cu cât ajungi mai repede la un medic va fi mai simplu sa gasiti impreună rezolvare problemei daca ea exista. Sănătatehappy

| Sophieka a răspuns (pentru FreedomAli):

Super raspuns.