| Magdalenaa987 a întrebat:

Am o problema si nu stiu cum sa o rezolv. Astăzi mi am facut pierce in limba, totul ok, durere mică si suportabila. Faza cea mai nasoala e ca imi face stări de greață... Bila de sus (mică) in momentul cand atinge cerul gurii (care e non-stop pentru ca e tija pt prima gaura) ma face sa vomit. Nu vreau sa il scot pt ca mi place foarte mult, ce sa fac? Voi ați avut asa probleme sau ați auzit? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Oriunde l-ai pune, este un corp strain in gura si-ti trebuie cateva zile sa te obisnuiesti cu el. Cand ai senzatia de greata si voma inspira adanc pe nas si ia bomboane mentolate.

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Pana o sa te obisnuiesti cu ea in gura, cand ti-e greata, ia cate o bomboana mentolata si vei vedea ca iti trece senzatia de voma.

| Magdalenaa987 explică (pentru anad):

M am gândit sa imi dau altul mai spre vârful limbii... Tu ce crezi? Oare starea este aceeași? Nu as vrea fie totul in zadar sad

| anad a răspuns (pentru Magdalenaa987):

Oriunde l-ai pune, este un corp strain in gura si-ti trebuie cateva zile sa te obisnuiesti cu el. Cand ai senzatia de greata si voma inspira adanc pe nas si ia bomboane mentolate.

| MskDesign a răspuns:

Unde anume ti-ai facut piercing-ul? Erau autorizati sa faca asa ceva?

| NH4OH a răspuns:

Hei.
Cu timpul o să te obișnuiești și nu o să ți se mai întâmple asta. Stai calmă, probabil ești tu mai sensibilă. O să fie bine.
Baftă.

| Magdalenaa987 explică:

Totul a fost foarte bine facut, nu de asta ma îngrijorez, imi creeaza o stare de greață. M am gândit si am zis ca poate e putin cam in spate dat dar am citit si ei l au poziționat ok. Problema rămâne la mine ori o sa dureze pana psihic ma obișnuiesc cu el ori chiar nu sunt făcută pentru asa ceva sad

| Magdalenaa987 explică:

Am scos bila de sus si stau cu el asa fără nici o problema, pana se dezumfla limba si imi caut cu tija normala( cea mai mică presupun)... Am văzut de internet o tipa cu un Pierce transparent fără bile... E ciudat de explicat dar am căutat pe câteva site URI si nu am găsit. Https://www.youtube.com/watch?v=ZZZuudTmKO8 e linkul si undeva la minutul 3:30 voi știți?