| PinkHD3 a întrebat:

Buna TPU am o problema urgenta!
De ieri a inceput sa mi se inegreasca pielea de pe gat.
Azi incepe sa se vada ca un fel de rana. Mi-e frica ce sa fac?.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Intrebarea este ce actiune ai desfasurat, care poate fi corelata cu innegrirea pielii de pe gat?

| PinkHD3 explică (pentru StefanChriss):

De facut nu am facut nimic iesit in comun... ieri cand am vazut era doar putin mai negru. acum incepe sa se faca rana. si nu stiu ce sa fac.

| StefanChriss a răspuns (pentru PinkHD3):

Calmeaza-te, mergi maine la un dermatolog si se rezolva problema.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te ma la spital.,

Du-te la urgente acum!

| PogChamp a răspuns:

Du-te la spital de urgenta sa nu fire vreo cangrena ca ai belit fasolea.

| teosbeos a răspuns:

Sunt câteva boli care teoretic au fost eradicate cu astfel de simptome. Dar ideea e ca daca ai timp sa pui intrebari aici mai bine faci de urgenta o vizita la spital. Nu stai sa astepti sa vezi ce se intampla. Chiar daca ar intra pe site un specialist si ar citi întrebarea ta tot nu ar putea sa.ti dea un raspuns concret cu detaliile de mai sus si fara sa vadă problema pe viu. E important sa te vadă un doctor asa ca du.te la spital de urgenta. La ce ai scris mai sus eu nu m.as gândi de doua ori. Poate sa nu fie nimic grav dar nu merita sa mergi la noroc cu asa ceva.