| Betyyyy a întrebat:

Buna acum 2 saptamana am vazut ca monitorul meu incepe sa se inegreasca putin cate putin acum a inceput si in coltul monitorului. nu stiu ce sa fac ca pe fiecare zi se extinde din ce in ce mai mult... ajutor

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Draga Betyyyy, daca monitorul tau este inca in garantie, atunci ai sansa sa ti-l repare sau chiar sa ti-l schimbe gratis. Eu am patit la fel ca tine si asa am facut. Daca nu este in garantie, atunci te poti adresa la un service de calculatoare si poti intreba daca se poate repara si cam cat te-ar costa, caci daca e prea mult, atunci nu merita sa-l mai repari, ci sa-ti cumperi altul. Dupa cum ti-am mai spus, eu am avut aceeasi problema la monitor si cand l-am dus la service, mi-au spus ca nu se mai poate repara si mi-au dat altul nou.

| Vlad_1383 a răspuns:

Poate sa udat deconecteazal si lasa-l intr-un loc uscat de obicei asa se intampla cand il uzi sau poate ai tinut magnet telecomanda sau telefonul langa el si prin undele magnetice is s-au stricat circuitele mai bine dul la un atelier

| DjSergyu a răspuns:

BUNA... te sfatuiesc sa il duci cat poti tu de repede la un servis sa il repare sau macar sa il salveze asa cum e macar sa nu se arda de tot ascultama dul rapid la servicewinking ca are ceva il el... multumesc happy

| Betyyyy explică:

Pai il am de 5 ani si nu mai e in garantie cred ca o sa-mi iau altul dk nu mai se poate repara sau costa prea mult