| anonim_4396 a întrebat:

am o problema, vreau sa raman insarcinata.Imi doresc mult un copil, insa nu raman...am incercat de foarte multe ori. Imi dati un sfat ceva care m-ar putea ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Faceti ce trebuie de mai multe ori in perioada ta fertila si ai rabdare. La unele cupluri e nevoie de cateva luni. Daca ai 16-17 ani, esti cam tinerica, si asta poate fi parte a problemei.

| Xpressurself a răspuns:

Leacuri babesti?
poate nu te pote fertiliza sperma lui pentru ca e de slaba calitate.
du-te la ginecolog

| e1xtz a răspuns:

In alta intrebare de anul acesta ai spus ca esti in clasa a X.De ce sa vrei sa ramai insarcinata la 16-17 ani?! ...mai gandeste-te, oricare ar fi motivul cred ca te cam grabesti sa ai responsabilitati asa mari de adolescenta

| anonim_4396 explică (pentru e1xtz):

Asta e treaba mea, fiecare face ce vrea in viata...

| e1xtz a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, nici o problema..nu am spus ca sa te judec.Atunci daca ai incercat de mai multe ori, inclusiv in perioada de fertilitate maxima si nu ai rams, mergeti la medicul familie, si vedeti unde va indruma, in prima faza pe tine la ginecolog ca sa stii daca ai vreo problema de fertilitate, medicala..etc.Si apoi exista posibilitatea ca partenerul sa nu poata avea copii.Noi aici putem sa iti spunem sa faci sex in perioada fertila si sa ejaculeze in tine. Daca nu ramai atunci la medic..sunt 100%

| Densia03 a răspuns:

Stai linistita nu te speria... asa am patit si eu am ramas insarcinata dupa 1 an de relatie si nu m-am protejat niciodata..si acum am un baietel de 2 anisori... nu te impacienta poate esti racita..si ca sa fii mai convinsa fa-ti un control ginecologic in caz ca esti racita sau ai vreun chist sa te tratezi. succes. cand afli imi spui si mie ce s-a intamplat. daca vrei

| anonim_4396 explică (pentru Densia03):

Multumesc mult, sa-ti traiasca baietelul.

| DarkGren a răspuns:

Du-te la doctor sa iti injecteze.