| DelDelia a întrebat:

Am o urgenta mare. De dimineata cand m-am uitat pe lenjeria intima am vazut o pata mare, era sange dar mai gros. Nu ca la menstruatie. Aveti idee de la ce poate fi?. Cand s-a "intarit" era mult spre negru culoarea. Daca stiti ceva despre asta sau ceva asemanator va rog sa-mi spuneti. Imi e frica sa ii spun mamei. Poate ma ajutati voi mai repede. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Daca aceasta sangerare a aparut in afara menstruatiei, atunci trebuie sa ajungi la un medic ginecolog pentru consult. Pe durata unei menstruatii normale pot fi eliminate si mici cheaguri de sange, sange mai inchis la culoare sau brun-maroniu, insa daca aceste modificari persista de la o menstruatie la alta si sunt in cantitati mari e bine sa mergi la un consult medical.
http://www.i-medic.ro/boli/dismenoree

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar cel mai bine ar fi sa ii spui mamei tale ce s-a intamplat si sa hotarati amandoua sa mergi cat mai curand la doctor pentru ca nu e normal ce ti s-a intamplat! Nu trebuie sa iti faci griji, poate e o dereglare hormonala si se poate rezolva cu niste pastilute! Succes! Sper sa fii sanatoasa!:*

| Pitzipoanca a răspuns:

Ce varsta ai? Iei anticonceptionale? Menstra cand trebuia sa-ti vina?

| ExciteMind a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui mamei tale pentru ca ea stie ce este mai bine pentru tine. Poate cine stie..doamne fereste ai o problema mai grava si trebuie sa mergi la doctor. Sper ca te-am ajutat.