| Noonee a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare, am facut analize si nu am nimic, dar cat de cald ar fi in casa eu tot am mainile gheata reci, pe cine ating in casa se sperie si se mira, deci nu`mi circula sangele bine?(Bunica mea are probleme cu circulatia sangelui, credeti ca ar fi o boala genetica?)Am intrebat un prieten si mi-a zis ca circulatia se dezvolta la unii pe la 20-21.Deci voi ce parere aveti happy?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Se pare ca ai probleme cu circulatia periferica. Fa zilnic miscare( aerobic, fitness, ce vrei tu), o ora pe zi si iti garantez ca nu vei mai avea probleme de acest gen.

soothe
| soothe a răspuns:

Poate fi o problema cardiaca insa la varsta ta pot exista dereglari energetice datorita cresterii.
In legatura cu problema "maini si picioare reci" poti gasi o explicatie din perspectiva medicinei alternativa in articolul:
http://www.soothe.ca/articole/articol_39_picioare_reci.htm

| PrettyMe a răspuns:

Lipsa de calciu in niciun caz, circulatie periferica deficitara, extrem de frecventa in ziua de azi sau poate o afectiune tiroidiana, in niciun caz nu este vorba de ateroscleroza sau de boli inflamatorii ale vaselor...iti recomand sa faci inot, dans sau jogging iar ca tratament ginko-biloba, magneziul, potasiul, vitaminele din complexul B si vitamina C mentin troficitatea vasculara si nervoasa ducand la rezultate bune in tratamentul insuficientei circulatorii periferice

| Noonee explică:

Precizez: lipsa de calciu cred ca da am, probleme cu inima nu am, deoarece am fost la cardiologie totul bine si ok, aerobic si dansuri sportive am facut pana acum 2 ani, totusi alte pareri? mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

lipsa de calciu big grin funda?

| ANDRE_3104 a răspuns:

Sa mergi la doctorul de familie si el iti bilet de trimitere la cardiologie.
eu cred ca de la inima si eu am mainile si picioarele reci este de la inima