| KarinnaAntonnia a întrebat:

Am si eu o intrebare!
Imi rod unghiile de muult timp, am incercat cu lac cu gust amar, dar nu a mers. Nu stiu ce sa mai fac! Daca stitii vreo metoda... ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| marianvranceanul1 a răspuns:

Ce ai tu este o problema mentala.Se numeste convulsie obsesiv-compulsiva

| KarinnaAntonnia explică (pentru marianvranceanul1):

Si nu stii ceva tratamente?

| marianvranceanul1 a răspuns (pentru KarinnaAntonnia):

Se poate prin vointa ta. Daca te poate ajuta cineva e mult mai bine.Intai te duci la un psiholog. Daca esti cu cineva apropiat in preajma sa ii spui sa te avertizeze cand simti nevoia de a face gestul.Persona respectiva trebuie sa iti aminteasca ca e doar o problema.Sa ai vointa, asta e cel mai important.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și nu poți controla situația cu voința minții?
O faci din lipsă de preocupare.
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

Poarta o perioada manusi medicale.

| Azµre a răspuns:

Puneți plasturi peste degete! În 2 - 3 săptămâni vei renunța la acest obicei.