| JuliaR a întrebat:

am si eu o intrebare in legatura cu o prietena de familie. are aproape 43 de ani si de cateva luni menstruatia i s-a dereglat. luna asta i-au venit doar cateva picaturi in zile diferite dupa care au aparut simptomele specifice zilelor dinainte si din timpul menstruatiei, dar fara nicio alta sangerare. de aproximativ 9 zile de cand simptomele au aparut, acestea nu au incetat (durere de cap, spate si ovare). mentionez ca pe durata noptii a avut bufeuri si transpiratii. intrebarea mea e daca sunt semne de menopauza sau e posibil sa fie altceva. va multumesc anticipat.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa fie o sarcina sau semne de premenopauza, desi e un pic cam devreme. Ar trebui sa mearga la ginecolog.

| IMC90 a răspuns:

Pai deacum cam gata happy

| catalin188 a răspuns:

Intra la menopauza big grin