| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care au fost sau au patit asa ceva. O sa merg la un consult pentru un nodul la san (e prima data cand merg pentru asa ceva) si nu stiu ce o sa se intample acolo. Cei care stiu in ce consta acest consult ii rog daca sunt draguti sa imi dea cateva informatii. Multumesc si

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Un nodul la san poate avea si cauza hormonala.
Medicul palpeaza zona in care se afla nodulul si daca considera necesar iti va indica sa faci si o mamografie.
Daca ganglionii de sub brat nu sunt afectati, atunci iti va stabili un tratament dupa care, nodulul respectiv se va resorbi.
Oricum este necesar sa mergi la medic care va sti ce sa faca in vederea remedierii situatiei.
Un gand bun si multa sanatate.

1 răspuns:
| liiaa a răspuns:

Nu te speria si sa nu-ti fie rusine, oricum nimeni nu te cunoaste.Va trebui sa iti dai bluza jos si doctorul/doctora te va pipai in acea zona pentru a vedea despre ce e vorba. Daca vrei sa ti se rezolve problema, ai incredere! Funda?