| Doarofată123456789 a întrebat:

Bună TPU, am și eu o întrebare URGENTĂ!
Luna trecută am avut contact sexual cu iubitul meu neprotejat. După o săptămână de la contactul sexual m-am schimbat...în sensul că de atunci mănânc foarte mult, m-am îngrășat, am grețuri, mă supăr din orice, plâng din orice prostie chiar dacă vad chestii mai emoționale pe internet și eu nu am fost așa de obicei, mananc încontinuu dulciuri și chestii ciudate care mi-ar provoca greață de obicei și mi s-au întărit sânii și burta, m-am gândit ca sunt însărcinată doar ca ieri după-masă mi-a venit menstruația, o am si acum dar și aia e ciudată, curge mai ușor decât de obiceu și e o menstruație rozalie și limpede, eu de obicei o am menstruația roșu inchis cu cheaguri. Nu mai înțeleg nimic, vă rog să mă ajutați cu o părere măcar să știu, că înnebunesc cu chestiile de pe internet care spun de cancer și fel și fel de boli. Vă implor să-mi dați un mic sfat măcar 50% să ma liniștesc că nu mai știu ce sa fac (Menționez că știu că ar fi mai ușor să îmi cumpăr un test de sarcină dar momentan nu pot deoarece m-am mutat recent in Germania și iubitul meu e de dimineața până seara la muncă și nu mai prindem deschis, iar eu nu cunosc zona)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Esti insarcinata. Mergi si fa o ecografie si ti se va confirma asta.
Menstruatia usoara si rozalie am avut-o si eu cand eram insarcinata, in prima luna.

Răspuns utilizator avertizat
| Caro34 a răspuns:

Comanda pe net un test de sarcina si vezi ce iese. Oricum ar fi mergi la un medic fiindca trebuie sa fii luata in evidenta la un ginecolog si fa controalele obisnuite. Apoi trebuia sa stii ca un contact neprotejat poate aduce si o sarcina, deci cine-i vinovat? Stai linistita cu cancerele... Pe net sunt si prostii mari scrise; cel mai bine te lamureste un medic! Numai bine!