| anankutza a întrebat:

Buna TPU am si eu o nelamurire sunt bune tampoanele ob? Am auzit ca pot fi destul de incomode. Nu am folosit pana acum dar as vrea sa le incerc, la mine problema e ca am si menstruatia destul de abundenta. Fetele care au folosit ma pot ajuta cu mai multe informatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Am incercat si eu ob-uri dar sunt foarte incomode iar daca ai menstruatia abundenta nu iti recomand sa le folosesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici DETALIAT:'
http://www.tampoane-ob.ro/ob-ul-meu/cum-foloseste
Inca ceva:sa nu le folosesti daca inca mai esti virgina!
Te pup!

| SunnyDay88 a răspuns:

Eu nu le-am folosit in primele zile de ciclu decat cu absorbant(nu m-am patat pe absorbant dar... le -am si schimbat mai des).

nu sunt incomode daca stii sa le folosesti (incomod e sa le bagi si sa le scoti, e oribil la scos, nu doare sau ceva de genu... dar e naspa ).

in plus nu trebuie sa le lasi mai mult de 4 ore.

| karsivan a răspuns:

Sunt super bune, trebuiesc puse corect profund daca i-l simti nu este bagat suficent, sunt foarte comode, important este sa stii de ce dimensiune ai nevoie, incerca cu normale si daca se umple mai repede de 4 ore treci le super. pe masura ce cantitatea diminueaza revii la cele normale ( zilele de sfarsit). Eu folosesc si un absorbant de protectie sau un protej slip.

| barbieroz a răspuns:

Sunt foarte bune si comode. Dar in primele 2 zile te sfatuiesc sa iei super si sa ti pui un absorbant zilnic daca zici ca edestul de abundenta.eu zic sa le incerci

| anankutza explică:

Mersi mult fetele pentru raspunsuri