| nicku92 a întrebat:

Care ar fi cauza ca. ma simt cam..rau cu respiratia nazala?
in fiece zi..cind ma trezesc. cu nasul infundat..deja de un an simt asta. cind este mai rau..cind mai bine
dar in decurs de anul..acesta 70 %. mai greu..respir

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai du-te la medic daca de un an ai problema asta

| Empathizer a răspuns:

Da-i funda lui Bijouu, ti-a dat un raspuns corect.

| Bijouu a răspuns:

Poti sa ai polipi, rinita alergica sau sinuzita, trebuie sa mergi la un medic de specialitate ORL.multa sanatate!

| BlueDunhill a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa te duci la O.R.L pentru un control Iar in cazul in care nu poti merge sau nu vrei iti recomand unul dintre aceste 2 Spray-urile nazale.1 Bioparox 2 Nasonex. Daca le folosesti inainte de culcare dimineata te vei simti mult mai bine...Sanatate:*

| AngelBibi a răspuns:

Buna! Si eu am avut inainte la fel ca tine! am mers la O.r.l. iti face un consult mic si s-ar putea sa ai polipi sau vegetatien sau deviatie de sept(acum depinde) eu am avut polipi si m-am operat.este o interventie minora de 10 minute! nu ai de ce sa te sperii si daca nu este grav iti va da niste picaturi pentru nas.Multa sanatate!

| mariai a răspuns:

Cauzele pot fi multiple si nu pot fi depistate in lipsa unui control medical de specialitate. Pana atunci pentru ameliorarea simptomelor, iti recomand folosirea unor picaturi nazale decongestionante, naturale, care contin : apa purificata, Xylitol, solutie salina. Acestea nu au contraindicatii, curata caile respiratorii, amelioreaza eventualele iritatii, umidifica mucoasa nazala, sunt antialergice. Pentru mai multe detalii poti intra pe www.xlear.ro sau poti intreba la farmaciiile Plafar, Catena, Naturalia despre acest produs pe baza de Xylitol. Poti cere si avizul unui specialist ORL pentru folosirea lor.