| Psihopatu123 a întrebat:

Am si eu o problema foarte mare..Deci sa incep:Acum 2-3 luni parintii mei au fost plecati de acasa si eu avand niste prieteni mai rai,m-au corupt sa incerc un drog nu stiu exact cred ca THC artificial,a fost nasol mi-au luat panica, m-am speriat de efectul sau, apoi imi revenisem cat de cat si cu 1 ora mai tarziu fusese cutremurul ala mare de 5.8 grade cred.De atunci nu stiu ma simt diferit,la inceput simteam ceva la mine nu mai stiu exact simteam ca nu eram ca inainte,apoi cu timpul sa agravat,in momentul de fata simt ca nu mai sunt eu,ca sunt pe alta lume,am avut si halucinatii(am simtit ca alerga cineva dupa mine,m-am speriat foarte tare,am avut si vizuale), simt ca lumea este altfel, simt ca imi pierd controlu corpului..imi este foarte frica sa nu innebunesc/de moarte, imi pot felu de intrebari, gen:Ce este viata? De ce traiesc? De ce sunt asa? Este real ce mi se intampla? Daca este doar un vis? Daca am murit in seara aia? Am fost si la doctor dar am fost acum 2 3 saptamani dar atunci nu eram chiar asa grav si nu stiam sa explic exact ce am..Si trebuie sa ma duc la doctor dupa ce voi face RMN si am fost programat peste 3 saptamani, nu stiu ce sa fac sa astept pana atunci, daca o as innebunesc pana atunci..Am citit pe net si mi se aseamana la Psihoza si Delir..atat am gasit, nu stiu ce sa fac va rog sunt disperat. Multumesc,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TrololollPrettyDevil a răspuns:

Pana la consultul medicului stai calm, nu te mai gandi la tot felul de prostii, fa meditatii, yoga, incearca sa te relaxezi. HIDRATEAZA-TE! Este FOARTE important! Bea cat de multa apa poti, nu sucuri, nu cafele, ci APA! Citeste o carte, fii mai linistit. Cand simti ca te ia acea 'stare' inchide ochii si goleste-ti mintea. Pune o muzica relaxanta.

| Psihopatu123 explică (pentru TrololollPrettyDevil):

Multumesc,dar este problema ca acum nici cand nu ma gandesc sunt asa. si nu stiu ce sa fac, imi este teama sa nu innebunesc

| Psihopatu123 explică (pentru TrololollPrettyDevil):

Multumesc,dar este problema ca acum nici cand nu ma gandesc sunt asa, si nu stiu ce sa fac, imi este teama sa nu innebunesc