| LiaYapp a întrebat:

Am si eu o problema, luni dimineata mi.au aparut niste pete pe fata si piept si mi.am date seama ca am pojar dar a doua zi mi.au disparut de pe fata si piept si de pe spate dar mi.au aparut pe maini si a treia zi pe picoare, dar spatele si pieptul tot ma mananca. Asta inseamna ca inca mai am si nu se mai vad? SaU? Iar eu sunt invitata sambata la o zi de nastere, o sa-mi dispara pojaru pana sambata? Cum pot sa fac sa dispara mai repede? P.C.Bleau multe lichide. DAU FUNDAhappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai cum să-l faci să dispară mai repede, are perioada lui de manifestare.
Lasă distracția, sănătatea este importantă, consultă medicul de familie pentru tratament și fără baie generală.
Sănătate!
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Din pacate, 1 saptamana(daca nu 2) stai singur in casa, asa ca nici nu se pune problema de vreo petrecere in agenda ta. Sorry sad
Dar esti sigura ca e pojar? Ai fost la medic sa-ti confirme?

| LiaYapp explică (pentru pwp):

Da sunt sigura, nu am fost la doctor, dar am avut si simtome de pojarhappy

| LiaYapp explică:

Dar daca ies din casa se intampla ceva?

Răspuns utilizator avertizat
| Bєshka a răspuns:

Da-te cu ceva apa oxigenata.cred ca e cv virus ca multi au acum varicela sau pojar.(mai intai a avut un coleg acum are profa de engleza).