| Anonimus222 a întrebat:

Am un caine labrador si i-a iesit la spate (la poponet) ceva ca si un fel de mat. Va rog imi spuneti ce ar trebui sa fac cu cainele ca sa se vindece sau ce medicamente ar trebui sa ii iau. Este nevoie de asistenta unui specialist(un medic veterinar)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rockerul2012 a răspuns:

Ma gandesc ca pot fi, ca si la oameni, hemoroizi. Oricum, daca-l iubesti, neaparat contacteaza veterinarul. Nu-l trata dupa sfaturile altora.

2 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Trebuie dus la veterinar
poate fi prolaps rectal sau hernie inghinala, se vindeca prin operatie

| McCrush a răspuns:

Pai este o boala care apare rar si la oameni...ar trebui sa te duci imediat la un specialist(doctor veterinar).