| Bestxl a întrebat:

am voie sa mananc mieji de seminte dupa 2 saptamani jumatate de la operatia de apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gosh0108 a răspuns:

Miejii nu fac nimic. Cojile semintelor nu sunt indicate dupa operatia de apendicita deoarece nu se digera si pot afecta cecumul. In principiu nu ai voie sa inghiti obiecte si alimente ce nu se digera.

2 răspunsuri:
| iRobby a răspuns:

Nu cred ca ai voie, si nici nu cred ca este indicat! Mie doctorul mi-a spus sa mananc seminte dupa 1 Luna ( 4 saptamani ). Mai bine asteapta Putin, altfel risti sa mai castigi o operatie.

| Bestxl explică (pentru iRobby):

Seminte sa nu mananc, dar mieji? Nu au nimic... nu au coaja...