| davyd a întrebat:

Imi spune-ti si mie daca dupa 2 saptamani de la operatia de apendicita am voie sa mananc normal? Sau sa beau sucuri cu acid? multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai voie sa mananci normal, dar in mese mai mici si mai dese si nu ai voie sa bei sucuri acidulate minim 6 saptamani dupa operatie.

| Emena a răspuns:

Nu.nu ai voie.trebuie sa mai astepti.nu ti-a spus medicul?raised eyebrows

| teonamaria a răspuns:

FARA SUCURI ACIDULATE! si cu mancarea. nu chiar orice. fara fast-food.incearca sa te limitezi. daca ai rezistat 2 saptamani mai rezisti un pic fara mancare grasa sau nesanatoasa. ai grija de tine :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti manca asa ceva tim de o luna am avut si eu trebuie sa mananci mancare sanatoasa ca sa nu te opereze iarhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti manca normal.

| andreea_5374 a răspuns:

Eu am fost operata acu 2 ani...si am tinut 2 saptamana. regim si apoi am mancat de toate si nu am patit nimic big grin dar u faci cum ti-a spus medicul...ca eu nu am avut complicatii ca sa tin mai mult regim