| cxcdrex a întrebat:

Buna, TPU. Aș avea nevoie de o părere. Astăzi am observat că mi-au ieșit niște pete micuțe roșii pe partea de jos a abdomenului, deasupra părții intime. Nu mă mănâncă, nici nu mă dor. Doar sunt acolo. De mâncat nu am mâncat ceva ce mi-ar fi putut cauza alergie. Nu am alergie la vreun aliment.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xxerdsf a răspuns:

Poate fi o alergie de la theraflu. Cel mai bine este sa consulti un medic, deoarece s-ar putea sa ai alergie la o substanta pe care nu ai mai consumat o si care se afla in theraflu

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Posibil sa fie o iritatie, daca te-ai ras in zona aceea recent este si mai clar

| cxcdrex explică (pentru Simpatic):

Mereu ma rad acolo si niciodata nu mi s-a mai intamplat ceva de genul

| MarianWLF a răspuns:

Poate fii din cauza elasticului de la lenjeria intima daca te strange prea tare.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te razi la pubis, atunci este de la aparatul de ras.
ia o pauza de la ras, ca-i iarna si apoi esti micut de varsta, deci nu iti expui cucul la femei, sau in alta parte pentru sex.

| cxcdrex explică (pentru Violleta2022):

Sunt fata si nu imi expun cucul la femeilaughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru cxcdrex):

Atunci poate fi de la absorbante sau servetele umede, daca obisnuiesti sa te cureti cu ele. Tot mai multe femei raporteaza asemenea iritatii, dupa ce le folosesc.

| dullcat a răspuns:

Buna.Poate fi o iritatie de la lenjeria intima? Greu de spus. Daca petele persista acolo in urmatoarele zile, mai intelept este sa mergi la un medic.

| cxcdrex explică:

UPDATE: Am uitat sa mentionez faptul ca tusesc si am inceput sa iau theraflu. Nu am mai luat niciodată pana acum si cum am inceput sa iau cum am observat aceste pete micute. E cumva o alergie? Ce sa fac? Cum sa o tratez?

| xxerdsf a răspuns (pentru cxcdrex):

Poate fi o alergie de la theraflu. Cel mai bine este sa consulti un medic, deoarece s-ar putea sa ai alergie la o substanta pe care nu ai mai consumat o si care se afla in theraflu

| cxcdrex explică:

Poti sa faci alergie de la fenilefrină?

| IulianaAna a răspuns:

Salut,s-ar putea sa fie din cauza ca lenjeria intimă te a strans prea tare in zona respectiva