| rozbombon a întrebat:

BUNA TPU!
As dori sa stiu daca la o tomografie abdominala se vede ca am fumat (cateva luni), tin sa precizez ca m-am lasat de ceva timp. dar totusi ma tem, ca poate sa-r putea vedea.
Vreau raspunsuri URGENTE si scuza-ti categoria happy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce trebuie să te radiezi?
Ai probleme cu plămânii sau ce? Sigur este tomografie sau ecografie abdominală?
Nu se vede "fumul" în plămâni.
Pa, pa.

| rozbombon explică (pentru Legiuitoarea):

Am o piatra la rinichi si ma doare des abdomenul. si trebuie sa imi fac o tomografie.

| sanovita a răspuns:

Eu zic sa te lasi definitiv de ele, nu sunt sanatoase, iti distrugi sanatatea si in viitorul apropiat o sa-ti dai seama de acest lucru iar legat de analiza ta, nu o sa te ia doctorul la intrebari daca se va "vedea", cert este ca in interior fumul face ravagii si lasa urme, deci pregateste-te si ai grija de tine ca o viata avem.
Multa sanatate!