| lauraroxi a întrebat:

As vrea sa imi ziceti ce pastile de slabit pot fi din farmacii, as vrea sa stiu numele si pretul aproximativ! Dar acestea sa va fi fost cu adevarat utile pentru dumneavoastra sau apropiatii dumneavoastra!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se iau tot felul de PROSTII de pastile sau diverse suplimente "miraculoase" pe care le vezi în diverse reclame ( sau ţi le recomandă unul sau altul )!

Nici NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, la sală, zilnic ), te abţi de la dulciuri, mănânci mai puţin ( cantitativ ), NU cinezi după ora 19 şi DOAR ceva "uşor" seara, mănânci DOAR pâine NEAGRĂ ( sau de secară ) şi foarte PUŢINĂ, etc.

Alegi alimente care au mai puţine calorii/zilnic ( pentru a scădea consumul zilnic de calorii ) - vezi tabelele de la linkul :
http://www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/tabel/

http://www.fitness-god.ro/tabel_valoric_alimente.php

http://www.doctor.info.ro/valori_nutritionale.html

Toate cele bune.

| KateMiddleton a răspuns:

Mai bine sa nu le folosesti! O cunoscuta a cumparat cele mai scumpe pastile de slabit din farmacie si apoi a incept sa ia in kilograme, era mereu nervoasa si api a vazut ca pastilele contineau substante narcotice.
Nu e bine de glumit cu asa ceva!

| Helenee24 a răspuns:

Am folosit Crom Picolinat cateva luni si am reusit sa slabesc destule kg, dar mi-a fost recomandat de medic si iti sugerez sa consulti si tu unul. Este cel mai bine asa. Succes