| Editzelu a întrebat:

As vrea sa-mi fac niste implanturi dentare (incisivii de sus, mai exact unu central si laterali) cei laterali ii am lipsa din nastere iar cel din fata il am lovit de mult timp, arata cam deplasat fata de ceilalti, il am plombat, am momente cand ma doare si ma incomodeaza.
AS vrea sa stiu daca fac bine sa-i implantez si daca o sa regret mai tarziu sau nu.Si as mai vrea sa stiu daca e mai bine sa scot ambii incisivi centrali sau doar cel afectat pentru a nu se vedea diferenta dintre ei, fiind asezati unul langa celalalt.
Va multumesc si astept raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Stomatologul iti va putea raspunde cel mai bine la aceasta intrebare, dar parerea mea este ca ar fi bine sa iti faci implant/uri, nu stiu in schimb daca ar merita sacrifica si un dinte perfect sanatos.

| MariusApostol a răspuns:

Intreaba medicul stomatolog online Dr Resit Ayla este un stomatolog bun din Constanta http://dentoplus.ro/intreaba-medicul-stomatolog/
http://dentoplus.ro